O nas

Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem z 10-letnim stażem i mamy dwie wspaniałe córeczki.  Jak to się stało, że postanowiliśmy zająć się opieką nad osobami starszymi?  Jak to często bywa, wszystko zaczęło się przypadkiem… Pewnego dnia po prostu przejeżdżaliśmy obok naszego obecnego domu, zachwycił nas budynek i ogromna przestrzeń wokół niego. Wkrótce okazało się, że jest na sprzedaż. Po kilku miesiącach starań i głębokich przemyśleń udało się nam kupić tę piękną nieruchomość. Potem pojawiła się możliwość skorzystania ze środków unijnych i tak krok po kroku nasze marzenie zaczęło nabierać realnych kształtów.

Seniorzy od zawsze byli bliscy naszemu sercu. Szczególnie gdy pojawiali się w najbliższym otoczeniu. Postanowiliśmy stworzyć dom, w którym nie tylko otrzymają niezbędną pomoc w codziennych czynnościach, ale też będą czuć się ważni i potrzebni. „Cichy dom”  to nie tylko ładne i wygodne wnętrza, ale przede wszystkim domowe ciepło i miłe słowo.

“Wystarczy jedna osoba, by ożyło pustkowie i wystarczy jej brak, aby wielkie miasto wydało się puste.”

„Cichy Dom” to nie tradycyjny dom spokojnej starości. Tutaj stawiamy na aktywność, rozwój zainteresowań i walkę z samotnością. Nowi mieszkańcy stają się częścią naszej rodziny, dlatego powinni być otwarci na nas, naszych bliskich i przyjaciół, którzy są zawsze mile widziani.

Żyjemy jak tradycyjna rodzina: wspólnie planujemy i przygotowujemy posiłki, realizujemy plany i pomysły naszych mieszkańców na spędzanie wolnego czasu. Dzielimy się doświadczeniem i marzeniami na przyszłość.

Ze wszystkich uczuć najgorsza jest samotność. I to właśnie samotności chcemy się przeciwstawić. W naszym domu jest duży salon z wygodnym kanapami i fotelami oraz jeden wspólny telewizor… żeby było z kim posprzeczać się o pilota…

 

Formularz kontaktowy